VAN BAŞKALE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa Okulları Ziyaret Etti!

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa okulları ziyaret etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa Okulları Ziyaret Etti!

Van’ın Başkale ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılının 1.Yarıyıl Dönemine kısa bir süre kala okul denetimleri ile okulların eğitim-öğretime hazır bulunuşları ve sıkıntıları konusunda; yerinde incelemelerde bulunuldu.

Öğrencilerin durumları ve okullar hakkında okullarda bilgi alan Samsa, idarecilerin eğitim ve öğretimde kalitenin artırılması hususunda özveri göstermeleri gerektiğini belirterek değerlendirmelerde bulundu.

            İlçede okulları ziyaret edip sorunları yerinde görerek tespit ettiklerini aktaran Başkale ilçe milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa “Özellikle köy okullarımızda eğitim ve öğretimin aksamaması ve öğrencilerin daha kaliteli eğitim almaları için yoğun çaba harcıyoruz. Eğitim-öğretim dönemi başında ilçemizdeki tüm okullarımızın bakım ve onarım çalışmalarını yaptık. Yıl içinde de sıkıntı yaşayan okullarımızın sorunlarını çözüyoruz. Amacımız öğrencilerimize daha kaliteli eğitim ortamı sunmak ve eğitim kalitesini artırmaktır" dedi.

Merkez Başkale İlkokulu ziyaret eden ve çalışmalarından dolayı okul öğretmenlerini tebrik ederek 2. sınıflardaki öğrencilerin okumayı çözmeleri ve okumalarından dolayı tebrik eden samsa ilçedeki bütün okullarımızın 2. sınıf öğrencileri 1. Yarıyıl tatiline kısa bir süre kalmasına yakın 2. sınıflarda okumayı çözmeyen öğrencimiz inşallah kalmayacak dedi.

 

"Okullarımız bundan sonra bire bir ziyaret edip, eksiklikleri gidereceğiz. Devamsız öğrencilerin okula kazandırılması konusunda ve Eğitim kalitesinin yükseltilmesi konusunda okul müdürlerinin duyarlı olmalı. Buradaki amacımız her okulumuzun başarısını yıllara göre değerlendirmek. Beklentilerimizi belirlemek ve durumumuza ışık tutmak istiyoruz" dedi.

 

 

04-01-201704-01-201704-01-201704-01-2017

Van Hakkari Yolu Üzeri, Adalet Sarayı Karşısı Başkale/VAN - 04326513093

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.