VAN BAŞKALE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LG´den ilçemizdeki öğrencilere 300 hediye paketi!

LG´den ilçemizdeki öğrencilere 300 hediye paketi!
LG´den ilçemizdeki öğrencilere 300 hediye paketi!

 

İlçemize bağlı 35 km uzaklıkta bulunan Çaldıran ilk ve ortaokullunda eğitim gören 300 öğrenciye kırtasiye paketi hediye edildi.

Çaldıran ilk ve ortaokulunda eğitim gören 300 öğrenciyle hergün ilgilenen ve sağlık ocağında görevli Aile hekimi Dr. Aytaç Akdağ’ın çocuklarda kırtasiye malzemesinin eksik ve hiç olmadığını görünce hemen devreye girerek Van LG bölge müdürünü arayarak durumu belirtti. Durumdan haberdar olan LG Van bölge müdürü genel müdürlüğü arayarak 300 öğrenciye kırtasiye malzemesinin ihtiyaç olduğunu belirtti. Genel müdürlük devreye girerek 300 paket kırtasiye malzemesi hazırlayıp Başkale Çaldıran ilk ve ortaokul müdürlüğüne gönderdi.

            Hediye paketlerini İlçe milli eğitim müdürü İsmet Samsa Çaldıran Aile Hekimi Dr. Aytaç Akdağ ve LG bölge müdürü Uğur gezgen öğrencilere dağıtarak çaldıran ilk ve ortaokullunu kardeş okul olarak kabul ederek bundan sonra okullun bütün ihtiyaçlarını karşılayacaklarını belirten Gezgen bu coğrafyada yaşayanlar bu gibi durumlar bizlere intikal edildiği vakit biz her konuda yardımcı olmaya hazırız diyerek bayrağımızın dalgalandığı her yer bizim memleketimizdir, yurdumuzdur, yardım etmeye hazırız dedi.

Okullun 3. Sınıfında eğitim gören Pınar Şener de hediye paketlerini gönderen LG’ye teşekkür ettiğini söyledi.

Köyün Aile hekimi Dr. Aytaç Akdağ yaptığı açıklamada sözleşmemi imzalayıp göreve başladığım zaman ekibimle sadece sağlık amaçlı değil eğitim aile kardeşlik olgusunun pekişmesi için geldiklerini, bizler nelerden faydalanıyorsak çocuklarımızda faydalanmalı Geleceğimiz buradaki minik bedenlerdir. Bizim amacımız öncelikli olarak güçlü ve hastalıklara karşı koruma amaçlı yaptığımız sağlık hizmetleri faaliyetlerdir. Bunun yanı sıra nitelikli eğitim öğretim hizmetlerinindi hedef ve kazanımlarının daha kaliteli olması amaçlanıp, kalemine sarıl mucizeler yarat felsefesiyle yola çıkarak bilgi düzeyinin iyi bir seviyeye erişebilmesi için topluma faydalı birey olmaları destek amaçlı yürüttüğümüz faaliyetimizle ve samimiyetimizle belirttik. Fikir ve düşüncelerimizin arkasında olan, sesimize ulaşan, geleceğimize sahip çıkan bu faaliyetin kahramanı olan dev elektronik Şirketi LG elektronik şirketinin gönderdiği 300 hediye paketinden dolayı ilçe milli eğitim Müdürü İsmet Samsa ile okul müdürü Gülay Kelek LG genel müdürü Ergün Altay’a ve LG Türkiye satış müdürü Bülent Bülbül ayrıca kanal pazarlama müdürü Erol Özcengiz’e LG bölge müdürü Uğur Gezegen ve Cüneyt Aslana  sonsuz teşekkür ettiklerini belirtti.

 

 

 

04-01-201704-01-201704-01-2017

Van Hakkari Yolu Üzeri, Adalet Sarayı Karşısı Başkale/VAN - 04326513093

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.